GMAT Kursu

GMAT Kursu

Gmat Nedir?
 
GMAT (Graduate Management Admission Test) Graduate Management Admission Council (GMAC) tarafından yönlendirilen ve Educational Testing Service (ETS) tarafından gerçekleştirilen bir sınavdır. GMAT sözel, sayısal ve analitik yetenekleri ölçmeyi amaçlayan ve katılımcıların işletme vb. alanlar üzerine yüksek lisans eğitimi alma yeterliliklerini belirlemede yardımcı olmayı amaçlayan bir sınavdır. GMAT sınav sonucu Türkiye’deki üniversitelerde de ALES yerine geçer.
 
GMAT Sınavına Kimler Katılabilir?
 
Bu sınava Amerika’daki yüksek lisans ve doktora programlarının işletme, yönetim vb bölümlerine başvuracak öğrenciler katılmaktadır.
 
GMAT Sınavını Hangi Kuruluşlar Kabul Etmektedir?
 
GMAT sınavı Amerikan ve Türk üniversitelerince kabul edilmektedir.
 
GMAT Sınavına Nasıl Başvurulur?
 
Bilgisayara dayalı GMAT sınavına test merkezlerinden bir randevu alarak kayıt olabilirsiniz. Bunu yaparken aşağıdaki yollardan herhangi birisini kullanabilirsiniz:
 
-Doğrudan sınav merkezlerinden birini arayabilirsiniz.
-GMAC web sitesi www.gmac.com vasıtasıyla kısa bir süre sonra internet üzerinden (Visa, Master Card, ya da American Express Kartları ile) kayıt yaptırmak mümkündür)
 
GMAT Sınavının Süresi Ne Kadardır?
 
Sınavın toplam süresi 210 dakikadır.
 
GMAT Sınavının Teknik Altyapısı Nasıldır?
 
GMAT sınavı bilgisayar üzerinden sunulan bir sınav türüdür. Sınav sözel, sayısal ve yazınsal analitik olmak üzere üç ana bölümden oluşur. GMAT sınavını diğer sınavlardan ayıran en büyük özellik sınav süresince doğru cevap verdikçe daha zor bir soruyla karşılaşırken, yanlış cevap verdikçe daha kolay sorular gelmeye başlar. Sınav sonucu doğru yanlış cevap sayısına ve soruların zorluk seviyesine göre hesaplanır. Bilgisayar sisteminde herhangi bir soru ya da bölümü geçtikten sonra tekrar geri dönme imkânı bulunmamaktadır.
 
Yazınsal analitik bölüm: 60 dakikalık bu bölümün 30 dakikasında herhangi bir konu üzerine yazılan değerlendirme yazısı, diğer 30 dakikasında da bir tartışma konusunun analizi istenmektedir. Cevaplar Word işlemcisi kullanılarak yazılmaktadır.
 
 
Sayısal bölüm: Bu bölüm 24 soruluk problem çözümü ve 13 soruluk veri yeterliliği kısımlarından oluşur. Toplam 37 sorudur ve 75 dakika süresi vardır. 
 
Sözel bölüm: Bu bölüm 15 soruluk eleştirel yaklaşım, 13 soruluk cümle düzeltme ve 13 soruluk okuduğunu anlama kısımlarından oluşur. Toplam 41 sorudur ve 75 dakika süresi vardır. 9 sayısal 11 sözel ya da her iki bölümden 10’ar soru olmak üzere tüm sınavda toplam 20 soru puanlamaya dâhil edilmemektedir.
 
GMAT Sınavına Hangi Seviyede Hazırlanılmalıdır?
 
GMAT sınavına genel İngilizce programları öncesinde hazırlanılması Türkiye şartlarında İngilizce eğitimi alan bir aday için fazlasıyla tehlikelidir. Bu nedenle en az Advanced seviyesini bitirmiş olmak gerekir. TOEFL’dan 80 üstü, IELTS’ten 6,5 üstü almış olan kişiler 600 ve üzeri puanı hedefleyebilirler.
 
GMAT sınavının sonucu kaç sene geçerli kalır?
 
GMAT sınav sonucu 5 sene boyunca resmî olarak yayında kalır. Bu nedenle sınavınızı üniversiteye başladığınızda dâhi alabilirsiniz.
 
GMAT Sınavına Hazırlıkta Helikon Dil Farkı Nedir?
 
GMAT programımızdaki temel hedefimiz sınavın zorluk derecesini minimuma indirerek öğrencilerimizin yüksek puanlar almalarını sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda derslerde, uzman yabancı eğitmenlerimizle, soruların daha iyi anlaşılmasını ve çeldiricilerin elenmesini sağlamak, ayrıca kelime haznesini maksimum seviyeye çıkarmak hedefli çalışmalar yapılır.
 
Helikon Dil size GMAT sınavına hazırlıkta uzman eğitim sunmaktadır. Eğitmen kadromuz sadece GMAT hazırlığı veren formasyon sahibi uzmanlardan oluşmaktadır. Programımıza katılan adaylarla İngilizce bilgisinin yanı sıra sınavın tekniğini öğretme temelli çalışmalar yapılır. GMAT sınavını oluşturan her bir bölüm için ayrı ders verilmektedir. (Sayısal Bölüm Hariç). Sınavın yapısına alışabilmeniz ve sınav sırasında paniklememeniz için sınav şartları oluşturularak katılımcılarımıza sınavlar uygulanır. Derslerin tümü yabancı eğitmenler tarafından verilmektedir.
 
Helikon Dil’de sınıf ortamları öğrenmeyi kolaylaştıracak şekilde özenle düzenlenmiştir. Eğitmenlerimiz düzenli ödevler vererek öğrenilenleri pekiştirirken bunların kontrolü ve yapılan sınavlarla öğrenci gelişimini düzenli olarak takip etmektedir. Eğitmenlerimiz, katılımcılarımızın sadece öğretmenleri değil, aynı zamanda koçları ve danışmanlarıdır. Ayrıca bizi diğer kurumlardan ayıran en önemli özelliğimiz de 56 saatlik özgün programımızdır. Derslerin tümü yabancı eğitmenler tarafından verilmektedir.
 

Helikon Dil ile dünyanın kapılarını açın... İletişime Geçin