PROFICIENCY Kursu

PROFICIENCY Kursu

Proficiency üniversiteler tarafından düzenlenen hazırlık atlama sınavıdır. Proficiency sınavı üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir. Üniversiteyi kazanan adaylar Proficiency formatında yapılan düzey belirleme sınav sonuçlarına göre gruplara yerleştirilir ve hangi seviyede İngilizce bilgisine sahipse o seviyeden üniversite öğrenim hayatına başlar.
 
PROFICIENCY Sınavına Kimler Katılabilir?
 
Üniversiteyi başlayacak adaylar bu sınava katılabilir.
 
PROFICIENCY Sınavına Nasıl Başvurulur?
 
Sınava o üniversiteye kayıt olan her adayın girme hakkı vardır, tarihler ilgili üniversite tarafından duyurulmaktadır.
 
PROFICIENCY Sınavının Süresi Ne Kadardır?
 
Sınavdaki soru sayısı ve süresi üniversiteden üniversiteye değişmektedir.
 
PROFICIENCY Sınavının Teknik Altyapısı Nasıldır?
 
Sınav her üniversite için farklı olsa da temel olarak gramer, kelime, okuma, yazma ve dinleme bölümlerinden oluşur. Bazı üniversiteler konuşma becerisini ölçme amaçlı speaking bölümü eklerken, bazı üniversiteler dinleme bölümünü sınavdan çıkarmışlardır.
 
PROFICIENCY Sınavına Hazırlıkta Helikon Dil Merkezi’nin Farkı Nedir?
 
Helikon Dil Merkezi olarak katılımcılarımızı Proficiency sınavına uzman bir kadro ile hazırlamaktayız. Programlarımızı her üniversitenin farklı tip sınavı olduğunun bilinciyle hazırlıyor, her üniversitenin sınavı için ayrı sınıf grupları oluşturuyoruz. Derslerde temel kaynak olarak ilgili üniversitenin eski sınavlarını kullanmaktayız. Bu da katılımcılarımızın gireceği sınavın tekniğine tam anlamıyla hâkim olmalarını sağlamaktadır.
 
Eğitmen kadromuzu ilgili üniversitede görev almış uzman eğitmenler oluşturmaktadır. Sınavın yapısına alışabilmeniz ve sınav sırasında paniklememeniz için aynı şartlar oluşturularak katılımcılarımıza sınavlar uygulanır. Helikon Dil Merkezin ‘de sınıf ortamları öğrenmeyi kolaylaştıracak şekilde özenle düzenlenmiştir. Eğitmenlerimiz düzenli ödevler vererek öğrenilenleri pekiştirirken bunların kontrolü ve yapılan sınavlarla öğrenci gelişimini düzenli olarak takip etmektedir. Eğitmenlerimiz, katılımcılarımızın sadece öğretmenleri değil, aynı zamanda koçları ve danışmanlarıdır.
 
PROFICIENCY Sınavına Hazırlıkta Helikon Dil  Merkezinde  Başarı Oranı Nedir?
 
Helikon Dil Merkezinde derslere düzenli katılım gösteren ve ödevlerini aksatmayan katılımcılarımızın Proficiency sınavından yüksek puan alma oranı %95’tir.

Helikon Dil ile dünyanın kapılarını açın... İletişime Geçin