SAT KURSU

SAT KURSU

SAT, A.B.D.’de üniversitelerin lisans programlarına başvuru yapmak için gerekli olan ve The College Board tarafından düzenlenen bir sınavdır. Bu sınav lisans eğitimi almak isteyen her ABD vatandaşından talep edilmekte ve bazı üniversiteler tarafından yabancı uyruklu öğrencilerden de istenmektedir.
 
Her biri 1 saat 15 dakika olan cebir, aritmetik ve geometri bilgilerinin test edildiği Math (Sayısal) bölümü ile okuma-anlama, gramer ve analitik değerlendirme bilgi ve becerilerini ölçmeyi amaçlayan Verbal (Sözel) bölümlerinden oluşmaktadır.
 
Sınav ve kayıt işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için SAT resmi sitesine www.sat.org adresinden ulaşabilirsiniz.
 
SAT niteliklerine göre ikiye ayrılmaktadır. SAT I ve SAT II 2005 itibariyle teste kompozisyon, kısa okumalar eklenmiş, matematik sorularında düzenlemeler yapılmış ve analoji ile sözel kavrama soruları testten çıkartılmıştır.
 
SAT I: 2,5 saat süren ve öğrencilerin matematiksel ve sözel yeteneklerini ölçen bir sınavdır. Test skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir.
 
Sözel: 78 Soru – 75 Dakika
Sayısal: 60 Soru – 75 Dakika
 
SAT I için alınan ortalama skor 500’dür.
 
SAT II: 1 saat süren bu test öğrencilerin spesifik olarak bir akademik konu üzerindeki bilgilerini ölçmeyi amaçlar. Test skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir. Toplamda 22 başlık olan bu testin başlıca konuları:
 
Yazma, Edebiyat, Dünya, Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Latince, Japonca, Çİnce..
 
Sınav Başvuru Merkezi:
 
College Board SAT Program,
P.O. Box 6200 Princeton,
NJ 08541-6200, U.S.A.
Tel: 609-771-7600, Fax: 609-771-7681
 
SAT SINAVINA HAZIRLIKTA NEDEN HELİKON DİL?
 
 • Öğrencilerimiz modern donanımlı, 12 öğrenci kapasiteli sınıflarda, sınırlı kontenjanda eğitim görürler.
 • Programa başlamadan önce öğrencilere bilgi temellerini ölçmek amacı ile seviye belirleme sınavı yapılır ve öğrenciler seviyelerine göre sınıflara yerleştirilir.
 • Derslerin işlenişinde Tam Öğrenme Metodu uygulanır. Dersler konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından en ayrıntılı şekilde anlatıldıktan sonra, sınıf içi uygulamalara başlanır. Öğrencilere günlük ev ödevleri verilir ve ödev kontrolleri her gün mutlaka yapılır. Ödevlerini ve kitaplarını tamamlayan öğrenciler, her iki haftada bir Tarama Sınavlarına girerler.  Tarama sınavlarında belirlenen eşiğin altında kalan öğrenciler için ek ders programları oluşturulur.
 • Her ay SAT Deneme sınavları yapılır ve bu sınavlarda öğrencinin hedefine ne kadar yaklaştığı, zamanı verimli kullanıp kullanamadığı ölçülür.
 • Konular tamamlandığında, 30 günlük kamp dönemi başlar. Kamp dönemi başlangıcında öğrencilere, sınav teknikleri ile ilgili seminerler verilir. Turlama tekniği, sıfırlama tekniğini nasıl kullanmaları gerektiği anlatılır. SAT Sınavlarında performanslarını arttırabilmek için sınavla ilgili tüm teknik detaylar verilir. Öğrenciler kamp dönemi boyunca her iki günde bir deneme sınavlarına girerler. Ara günlerde de soru çözümleri yapılır. Bu Deneme Sınavları ile öğrencilerin öğretilen teknikleri pekiştirmeleri sağlanır. Öğrenciler sınavlar sırasında hem eksik oldukları kısımları görürler, hem de hız ve tecrübe kazanırlar.
 • Öğrencilerin haftalık performans takibi yapılır. Bu bilgiler öğrencilerin velileri ile paylaşılır. Performansı düşük olan öğrencilerle birebir görüşmeler yapılarak, performansının artması için gerekli müdahalelerde bulunulur.
 • Öğrencilerin günlük devamsızlık takibi yapılır. Rehberlik uzmanımız devamsızlıkları öğrencilerin velileri ile de paylaşarak, öğrencinin programı eksiksiz bir şekilde yürütebilmesini sağlar.
 • Kursumuza kaydolan öğrenciler eğitim süreleri boyunca Amerika’nın en seçkin yayınlarını kullanırlar.
 • Rehberlik uzmanlarımız öğrencilerle birebir görüşerek, seçmek istediği Üniversiteler ve bölümler konusunda ayrıntılı bilgiler verirler ve öğrencilerin yetenek ve beklentilerine en uygun bölümü seçme konusunda rehberlik ederler.
 • Rehberlik uzmanlarımız, sınav kaygısı, dikkat eksikliği gibi konularda öğrencileri takibe alarak bu konuda sıkıntı çeken öğrencilerle birebir ilgilenirler.
 • Üniversite başvuru işlemleri, başvuru sayısı gözetmeksizin en doğru şekilde danışmanlarımız tarafından her öğrencimiz için yapılmaktadır. Bu konuda öğrencilerimizden herhangi bir danışmanlık ücreti talep edilmemektedir.
 • Sınav sonuçları açıklandığında, danışmanlarımız öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda, bölüm tercihlerini, en doğru şekilde yaparlar. Ek kontenjan ve yedek kontenjan tarihlerini de takip ederek, öğrencilerin tercih sürecini en sağlıklı şekilde sonuçlandırmalarını sağlarlar.
 • Kursumuza kayıt olan öğrencilerimize Helikon Dil Öğrenci Kimlik Kartı verilir.
 • Helikon Dil Merkezini seçerek başarınızı garanti altına alırsınız

Helikon Dil ile dünyanın kapılarını açın... İletişime Geçin