İtalyanca Kursu

İtalyanca Kursu

Helikon Dil Merkezi ayrıcalığıyla İtalyanca Öğrenin.
 
Türk ve İtalyan Öğretmenler Eşliğinde Grup ve Size Özel Programlar İle % 100 Başarı Garantisi.
 
STANDART PROGRAMLAR
 
Helikon Dil Merkezinde İtalyanca dil eğitim programı toplam 6 seviyedir ve her seviye 40’ar dakikalık 40 ders saatinden oluşmaktadır. Tercih edilen programın yoğunluğuna göre kurs 6,5 hafta devam etmektedir.
 
Başlangıç seviyesinde dersler Türk ve yabancı öğretmenler tarafından dönüşümlü olarak verilmekte, ileri seviyelerde dersler tamamen yabancı öğretmenler tarafından yürütülmektedir.
 
İtalyancaBölümünde görev yapan öğretmenlerimiz, alanında deneyimli ve öğretmenlik sertifikasına sahip, ana dili İngilizce olan uzman kişilerden oluşmaktadır.
 
Eğitiminiz boyunca kullanılacak tüm ders materyalleri kurumumuz tarafından öğrencilerine ücretsiz olarak verilmektedir.
 
YOĞUN PROGRAMLAR
 
İtalyanca eğitimini yoğunlaştırmak isteyen öğrencilere göre düşünülmüştür. Bu kurs yoğun gündüz kurslarıyla öğleden sonraki özel derslerin birleştirilmesinden oluşmaktadır.
Her bir seviye 4 hafta sürer ve 40 saatten oluşur. Hafta içi her gün ve farklı saat seçeneklerinde alternatifler bulunmaktadır. Kursiyer her yoğun program sonunda bir seviye tamamlamaktadır.
 
İTALYANCA EĞİTİM PROGRAMI SEVİYELERİ
 
BAŞLANGIÇ              -A1
 
BAŞLANGIÇ ÜZERİ   -A2
 
ORTA ÖNCESİ           -B1
 
ORTA                          -B2
 
ÜST ORTA                  -C1
 
İLERİ SEVİYE             -C2
 
 
 
1–BAŞLANGIÇ SEVİYESİ -A1
 
Başlangıç Seviyesinde İtalyanca ’ya genel bir giriş yapılmaktadır. Telaffuza, seslere alışkanlık edinilir ve öğrenciler basit cümle ve yapılarla kendilerini genel olarak ifade edebilecek duruma gelirler. Örneğin: Selamlaşma – vedalaşma, kendini tanıtabilme, zevklerinden bahsedebilme, bir kart postal yazabilme, planlarından bahsedebilme, öneri yapabilme, kabul ve ya reddedebilme, olumlu ya da olumsuz fikir verme, günlük tutabilme.
 
2- BAŞLANGIÇ ÜZERİ SEVİYESİ -A2
 
Öğrenciler İtalyanca konuşma ve yazma konusunda kapasitelerini geliştirirler ve genel metinleri ve sade edebi metinleri okuyabilirler. Örneğin: Yön sorma ve tarif edebilme, kültürel etkinliklerle ilgili bir makaleyi anlayabilme, tavsiye verebilme, verilen bilgilerden yola çıkarak bir hikâye yazabilme, bir gününü anlatabilme, bir romanın özetini anlayabilme, duygu ve düşüncelerini ifade edebilme, geçmişteki olayları anlatabilme, mektup yazabilme.
 
3- ORTA ÖNCESİ SEVİYE -B1
 
Bu seviyede gramer yapılarının neredeyse tamamı öğrenilmiş olunur. Öğrenciler konuşulanları anlayabilir ve rahatlıkla karşılık verebilir duruma gelirler. Örneğin: Zevklerinden bahsedebilme, geçmişteki bir olayı yazabilme, sanat hakkındaki kısa bir makaleyi anlayabilme, bir reklam ve ya şarkıyı anlayabilme, bir değer yargısını ifade edebilme, geçmişteki bir olayı anlatabilme.
 
4- ORTA SEVİYE -B2
 
Öğrenciler fikirlerini ifade edebilme, tartışmalarda etkin olarak yer alma ve bir takım kalıp ve deyimleri sözlü ve yazılı olarak kullanabilme konusunda kendilerini geliştirirler. Örneğin: Sevinç, öfke, memnuniyetsizliğini, izlenimlerini belirtebilme, mimari bir projeyi anlayabilme, şikâyet edebilme, teyit edebilme, gazete yazılarını anlayabilmek, kısa yazılar yazabilme, bir internet sitesindeki bilgileri anlayabilme, tartışmaları takip edebilme.
 
5–ORTA ÜZERİ SEVİYE – C1
 
Üst-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizceyi iyi derecede kullanabilen öğrenciler içindir. Örneğin: Önemli konularda üstlendikleri sorumluluklardan bahseden kişileri anlama, açıklayıcı yorumları anlayabilme, kişisel seçimini doğrulama, telefonda konuşabilme, bir fikre karşı savunma yapabilme, her yönüyle dili anlayabilme, doğrudan sanal ortamda karşılıklı değişimleri anlama, bir metnin geçiş noktalarını anlayabilme, şaşkınlığını gösterebilme, yazılı ya da sözlü bir söylem gerçekleştirebilme.
 
6- İLERİ SEVİYE – C2
 
Öğrenciler yabancılar her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler. İletişimde problem yaşamazlar. Örneğin: Bir röportajı anlayabilme, güven/güvensizliğini gösterebilme, bir tabloyu tasvir edebilme, reklam metni yazabilme, söylenenleri aktarabilme, birinin kızgınlığına cevap verme, edebi bir metni anlayabilme, bir hikâyenin devamını hayal edip yazabilme, bir filmin bir sahnesinde geçen konuşmayı anlayıp devamını hayal edebilme, bir şarkının neden bahsettiğini anlayabilme, bir gazeteye hayal kırıklığını anlatan bir yazı yazabilme, mesleki bir karşılıklı konuşmayı anlama, günlük ifadelerle mini diyaloglar yazabilme, mesleki bir teklife cevaben ret mektubu yazabilme, bir forum tartışmasında belirtilen fikirleri anlayabilme.
 
SINAVLAR
 
Her kurda 1 ara sınav ve 1 bitirme sınavı yapılır. Ara sınav ortalamalarının %40 ve bitirme sınavının %60’ı başarı notunun oluşturulmasında esas alınır. Bir sonraki kura devam edebilmek için başarı notunun en az 60 olması gerekmektedir.
 
SERTİFİKAMIZ
 
Öğrencilerimiz Seviyelerini Başarılı Bir Şekilde Bitirdikten Sonra; “Helikon Dil Sertifikası” Almaya Hak Kazanırlar.
 
İtalyanca kurs ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları hakkında en iyi ve doğru bilgiye şubemizden ulaşabilirsiniz.
 
İtalyanca kurs ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları hakkında en iyi ve doğru bilgiye; şubelerimizden ulaşabilirsiniz.
 

Helikon Dil ile dünyanın kapılarını açın... İletişime Geçin